przeprawa dla wyprawy - Off-fear

Przejdź do treści

Menu główne:

Imprezy
5 TON - przeprawa dla wyprawy

Dlaczego 5 ton? Przeciętny samochód wyprawowy waży 2,5 tony, a w tej imprezie nie jedzie się indywidualnie. Zespół to 2-3 auta, w sumie około 5 ton metalu.
Wyobraź sobie, że jesteś 1000-2000km od domu. Na obszarze 100-200km możesz spotkać co najwyżej dzikiego pasterza owiec, nie ma mechaników, wulkanizacji, supermarketów i hoteli. To oczywiście nieprawda. Będziemy kręcić się w ogół mojego rodzinnego miasta Ełk. Chodzi jednak o to aby ta przygoda dała Ci możliwość weryfikacji umiejętności i sprzętu zanim ruszysz na daleką wyprawę.

50% typowa turystyka 4x4, 50% lekka przeprawa dla samochodów wyprawowych.
Będziesz jechać po roadbooku trafiając na piękne miejsca warte zatrzymania się i obejrzenia oraz pokonywać przeszkody terenowe. Będzie mokro (ale nie do klamek), stromo i krzywo (ale do pokonania samochodem wyprawowym). Zanim jednak rozpędzisz swoja machinę 4x4 i zaczniesz siłą taranować przeszkodę przypomnij sobie, że po przejechaniu Twój samochód ma być nadal sprawny. Zachęcam do rezygnacji z ciśnienia i konkurowania, zamiast tego zachęcam do kombinowania i współpracy.

Wszystko co przygotowaliśmy da się przejechać, ale wymaga to czasu, pomyślenia i próbowania.


Zapewniamy przyjazne warunki, pomoc, dobrą zabawę.

Szybkość przejazdu nie ma znaczenia. Ważna jest skuteczność zespołu, a zespołem będą 2 auta (3 w przypadku niearzystej liczby). O pomyślnym zakończeniu przeprawy decydować będzie współpraca, nie tylko między kierowcą i pilotem, ale również między autami w drużynie. Można zgłosić się samemu lub od razu w parze z innym autem. Załogom zgłaszającym się samodzielnie dobierzemy towarzystwo.

Dla kogo?

  • dla tych, którzy cenią turystykę4x4 ale czasem lubią zjechać z szutrówki,
  • dla tych, którzy chcą sprawdzić możliwości swoich terenówek,

  • dla tych, którzy chcą przetestować swoje umiejętności,

  • dla tych, którzy cenią atmosferę współpracy i dobrej zabawy,

a tego wszystkiego chcą doświadczyć w przyjacielskiej atmosferze, bez wyścigów, bez konkurowania w tradycyjnej formie.

Zapraszam osoby, ktorym zależy na dobrym imieniu off-roadu, które wolą 2 godziny jechać przez 100m błota, niż wjechać w pole i narobić szkody. Korzystamy z terenów prywatnych i gminnych za zgodą. Chcemy utrzymywać dobre relacje z otoczeniem i udowadniać innym, że off-road to wspaniały sport dla mądrych, odpowiedzialnych ludzi.

Gdzie?
Na przepięknym pojezierzu Ełckim, jedynej chyba części Mazur, która nadal jest dzika. Baza, starty i powroty: ośrodek Malinówka.

Czym przyjechać?
Wyprawówką, która ma solidne zaczepy do wyciągania i opony minimum AT. Na wyposażeniu: kinetyk, szekle, łopaty, gumowce lub klapki.

Jak to będzie wyglądało?

1. Ofichalny start imprezy jest w sobotę 22.04. Ponieważ tradycyjnie znaczna część osób przyjeżdza już 21.04., będą dwie odprawy: 21.04 godz. 20:00 i 22.04 godz. 10:00 - w ośrodku Malinówka. Osoby, ktore wezmą udział w piątkowej odprawie, mogą zaczynać rajd o dowolnej, wybranej przez siebie porze.

2. Rejestracja załóg, plombowanie aut, wydawanie materiałów nawigacyjnych: 21.04, godz. 20:00-21:00 oraz 22.04 godz. 9:00-10:00.
3. Zespół otrzyma roadbooki (takie obrazkowe instrukcje dotyczące trasy przejazdu). Będzie trzeba pokonać trasę dokładnie wg wskazówek. Będzie wysoko, głęboko, mokro i krzywo.

4. Każdy zespół wyjeżdza na trasę o której godzinie chce, sugerujemy przeznaczenie 8-10 godzin w sobotę, i 6 w niedzielę.
5. Na trasie przygotowane zostały próby z pieczątkami (dla niezorientowanych, w różnych miejscach oznaczonych taśmami będą wisiały pieczątki. Trzeba będzie podjechać wystarczająco blisko aby przybić stempelek do kartki papieru, przymocowanej wewnątrz samochodu)
6.
Noclegi rezerwujemy w ośrodku Malinówka, tam też odbędzie się integracyjna bibka w sobotę wieczorem, start godz. 19:00. Organizator zapewnia ognisko i poczęstunek (jedzenie) o napoje należy zadbać we własnym zakresie.
7. Niedziela, 23.04 kolejny dzień trasy, na której będą przeplatały się fragmenty turystyczno-widokowe z przeprawami i pieczątkami.
8. Około godz. 16:00 zakończenie w ostatnim punkcie roadbooka (podamy GPS, aby osoby, które nie zdążą przejechać całej trasy, mogły stawić się na zakończeniu), czekamy na Was, podliczanie punktów (zdobycie tej samej pieczątki przez auta w zespole =1p) i... nagrody. Gadżety funduje Szekla4x4 i Drive Position.
9. Czułe pożegnania i wracamy do domów, wyczekując na kolejną wspólną wyprawo-przeprawę.


Noclegi:

Noclegi rezerwujecie sobie indywidualnie. Na potrzeby rajdu zarezerwowaliśmy dla Was przepiętne drewniane domki. Każdy domek ma węzeł sanitarny i ogrzewanie. Domki są wieloosobowe. W sumie jest w nich 57 miejsc + opcje dodatkowego 1 miejsca w domku (wersalka dla pary lub przyjaciół ;)). Abyśmy się wszyscy pomieścili, rezerwójcie miejsca tak aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię.

- 6 domków sześcioosobowych - 250zł domek/doba
- 4 domki czteroosobowe - 180zł domek/doba
- 1 domek dwuosobowy - 140zł domek/doba

- 1 domek trzyosobowy - 140zł domek/doba


W sprawie rezerwacji, dzwońcie do Pani Wiolety 603981541 i powołujcie się na 5 TON, będzie wiedziała co z Wami zrobić :)
O co zadbać przed przyjazdem:

1. Jednym z popularnych kłopotów jest zdjęcie lub rozszczelnienie opony, zadbaj aby mieć sprawny zapas, który możesz samodzielnie odkręcić, upewnij się też, że masz czym i jak odkręcić koła.

2. Weź ze sobą do auta jedzenie i wodę. Na trasie nie ma restauracji ale są piękne miejsca, w których z przyjemnością możesz zrobić sobie piknik i coś ugotować.

3. Warunki pogodowe mogą nas zaskoczyć, dobrym pomysłem jest zabranie nie tylko ubrań przeciwdeszczowych ale też plandeki (do kupienia w sklepach budowlanych za około 15zł - 2 na 3 metry) oraz sznurków lub ekspanderków, z których zrobisz sobie zadaszenie piknikowe.

4. Jeśli nie masz na wyposażeniu kup: łopatę, siekierę, trytytki, taśmę naprawczą, gumowce lub klapki.

5. Zabierz wodę techniczną, np. 5 litrowy baniaczek, przydaje się do wielu rzeczy.


Cena:
490zł udział w imprezie samochód bez względu na liczbę osób, naklejki, materiały nawigacyjne.
50zł rabatu dla klientek i klientów Off-fear oraz Mazurskiej Włóczęgi 4x4.


Cena nie obejmuje:

noclegu - w ośrodku Malinówka samodzielnie rezerwoujecie sobie noclegi.

wyżywienia - na czas przejazdu należy zaopatrzeć się w jedzenie, tak jak na wyprawach, trasa nie przebiega koło restauracji. Zapewniamy jedzenie na ognisku w sobotę wieczorem.

Zgłoszenia:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/5TONedycja3

2. Wpłać zaliczkę: 250zł konto: 42 1020 1127 0000 1302 0263 5464, PKO Bank Polski SA, Empiria sp. zoo 04-862 Warszawa ul. Zasobna 46. Tytuł: 5 ton, 22-23.04.2017, Imię i nazwisko ze zgłoszenia.

3. Zarezerwój sobie nocleg.

4. Masz pytania, wątliwości, dot. imprezy lub tego, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie, dzwoń, pisz: Beata 601 64 11 17, beata@off-fear.pl

Poniżej filmy pamiątkowe w I i II edycji.

Filmy są z części przeprawowej, na której spędzacie około 50% czasu. Ważne jest też to, że gdy dostaniecie roadbooka możecie jechać tak długo jak chcecie. Czas nie jest limitowany ani liczony. Nie trzeba też braź każdej pieczątki. Najgłębsza woda jest do progów, nie ma pionowych najazdów.

5 ton - przeprawówka dla wyprawówek
Zdjęcia poglądowe
5 ton - przeprawówka dla wyprawówek
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego